
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 15.4 mm |
| Width | 7.6 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 20 |
| Depth | 2.44 mm |
| Lead Free | Contains Lead |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Bidirectional |
| Weight | 0.801 g |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 days ago) |
| Max Power Dissipation | 2.4 W |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Number of Channels | 6 |
| Turn-On Delay Time | 13 ns |
| Propagation Delay | 13 ns |
| Data Rate | 40 Mbps |
| Channel Type | Unidirectional |
| Rise Time | 2.5 ns |
| Isolation Voltage | 5 kV |
| Max Input Current | 16 mA |
| Isolated Power | No |
| Pulse Width Distortion (PWD) | 2 ns |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 3 days ago) |
| Operating Supply Current | 5 mA, 6.5 mA |
| Packaging | Tube |
Stock: 26
Distributors
pcbx
Unit Price$8.56594
Ext.Price$8.56594
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $8.56594 | $8.56594 |
| 10 | $6.75122 | $67.51220 |
| 25 | $6.48414 | $162.10350 |
| 50 | $6.22762 | $311.38100 |
| 100 | $5.98125 | $598.12500 |
| 300 | $5.74463 | $1723.38900 |
| 500 | $5.51737 | $2758.68500 |
| 1000 | $5.29908 | $5299.08000 |
